Archive

Tags

Recent Posts

Jak jsem se stala koučem

Divadlo, Keynes, reklama, Finsko, neúspěch, nonverbální komunikace...Jak to vše souvisí a jak mě to dovedlo až ke koučování? Pokud jste hodně zvědaví, čtěte dále.

Vyrůstala jsem v malém městečku v podhůří Orlických hor. Mezi mé rané dětské vzpomínky patří návštěvy z ciziny, které mě vždy velmi fascinovaly. Bylo pro mě zajímavé sledovat lidi, kteří mluvili cizím jazykem, jinak se oblékali a voněli parfémy, které jsem neznala. Vždy jsem přemýšlela, jak asi žijí, nad čím přemýšlejí. Fascinace nad cizinou a lidskými příběhy mi zůstala dodnes.


Velmi brzy jsem odhalila svůj zájem o cizí jazyky. Připadalo mi vždy neskutečně zajímavé, učit se cizí řeči, učit se rozumět druhým. Dalším velkým zájmem pro mě byla hudba. Vždycky jsem si pro sebe ráda tančila. Časem se k mým kroužkům přidaly ještě housle a divadlo, činnosti, které mi umožňovaly svobodně se vyjadřovat. S houslemi jsem si dokonce na rok odskočila na konzervatoř.


Nakonec jsem se ale vrátila na gymnázium a přemýšlela, kam dál. Bavily mě cizí jazyky, matematika...a přitom jsem chtěla kreativní práci s lidmi. A tak se zrodila idea o práci v marketingu a nastoupila jsem ke studiu ekonomie a managementu. Díky sociálnímu podoboru jsem měla možnost věnovat se také mnohým sociálním vědám jako psychologii, sociologii, politologii a dalším.


Na vysoké škole jsem pracovala jako HR manažer ve studentském klubu pro zahraniční studenty a dále čerpala inspiraci a moudrost ze zvyklostí jednotlivých národností, z jednotlivých životních příběhů. Bakalářský stupeň jsem odpromovala s červeným diplomem a konečně nastal čas na vlastní zahraniční dobrodružství.


Navazující studium marketingu jsem tedy zahájila rokem ve Finsku. Tehdy jsem snila o kariéře obchodního zástupce pro mezinárodní společnost, a tak jsem se zaměřila na předměty zahrnující vyjednávání, vedení lidí, motivaci a nonverbální komunikaci. Rok v cizí, tak odlišné zemi a kultuře, byl nenahraditelnou zkušeností a otevřel mi mnohé obzory, obohatil můj život o krásná přátelství. Stejně tak i pobyt v USA mi umožnil získat další znalosti týkající se komunikace a opět se naučit mnoho nového i sama o sobě.


Během studia marketingu jsem si začala uvědomovat, že umění porozumět, být pro druhé srozumitelný, umět prosadit své zájmy, pochopit motivaci druhého, není jenom zábavnou výzvou v cizím jazyce. To vše je totiž mnohdy velkou a doživotní výzvou i v rodné řeči. A tak jsem začala zaměřovat svou pozornost i tímto směrem.


Do jistého okamžiku se můj život odvíjel relativně snadno, až přišel nečekaný zlom. Najednou se všechny jistoty mého života začaly postupně jedna po druhé hroutit a já marně hledala oporu. A tak jsem začala přemýšlet o tom, na jakých základech člověk staví a chce život stavět. Tím začalo období mého zájmu o osobní růst. Období plné rozšiřování si obzorů, ale také poznávání sama sebe.


Po dokončení vysoké školy se mi podařilo sehnat práci ve společnosti L´Oréal, nejprve v nákupu a brzy jsem se dostala do vysněného oddělení marketingu. Vyzkoušela jsem si přípravu reklamy, propagaci značky na festivalu, uvádění nových produktů na trh a mnoho dalších zajímavých aktivit. A tak jsem měla šanci splnit si svůj sen o kreativní práci pro nadnárodní značku. Mým posláním se stalo přinášet krásu do života druhých.


Jednoho dne jsem shlédla na internetu rozhovor s koučkou Magdalenou Vokáčovou, při kterém jsem zažila pocit, na který bych už málem zapomněla. Byl to pocit ohromné radosti, nadšení a dětského těšení se a nedočkavosti. Jakmile jsem rozhovor shlédla, věděla jsem totiž, že to je přesně ono, co si chci vyzkoušet a naučit. Najednou mi došlo, že jsem po kurzech pro kouče pokukovala už během vysoké školy. Jak jsem jen mohla „zapomenout“? Teď jsem si byla jistá, že jsem narazila na toho správného učitele, a tak jsme se bez váhání do kurzu zapsala. Magdalena mě zaujala mimo jiné tím, že zapojuje do koučování divadelní techniky. To mi připomnělo moje dětství a dodnes tyto techniky v koučování velmi ráda používám. Přijde mi totiž naprosto geniální občas vypnout mozek a nechat přicházet inspiraci a řešení způsoby, na které nejsme již tolik zvyklí.


Během kurzu jsem měla příležitost rychle a konstruktivně vyřešit spoustu svých otázek, a tak se věci v mém životě opět začaly dávat do pohybu. Také jsem si uvědomila, jak moc mě práce kouče baví a naplňuje. Je tak fascinující, kolik moudrosti v sobě máme, kolik dokáže napovědět tělo a jak snadno lze nalézt v nejrůznějších životních situacích nové impulzy, inspiraci a nové nápady pro další kroky.


A tak jsem se rozhodla mírně pozměnit svoje dosavadní pracovní poslání, na poslání životní. Přinášet do života druhých nejen krásu fyzickou, ale i duševní. Přinášet skrz porozumění do života více radosti. Nebo snad znáte spokojeného člověka, který by nebyl krásný? Pokud máte i Vy chuť žít svůj život s radostí, budu Vám velmi ráda průvodcem.
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

kristina.rumlova(@)coach4joy.com | +420 776 320 189 | Praha | Skype

© coach4joy 2017