Archive

Tags

Recent Posts

Jak na nejlepší facebookový profil

Když jsem byla malá, neměla jsem ráda sluneční brýle. Věděla jsem totiž, že zkreslují svět. A tak jsem si je průběžně stahovala na kořen nosu a koukala přes obroučky, jaký ten svět ve skutečnosti vlastně je. Napadlo Vás někdy, že všichni máme takové zkreslující brýle na nose celý rok, vlastně celý život? Někdy jsou ty brýle růžové, což by zas až tak nevadilo. Otázka je, co pak dělat s těmi ušmudlanými, které nám brání vidět svět reálně, nebo klidně růžově.Krásně o tom píše Radvan Bahbouh ve své knížce Pohádka o ztracené krajině. Hrdina se pro pracovní úsilí na své vinici nemůže podobných ušmudlaných brýlí zbavit. A tak vlastně nic jiného kromě vinice nevidí. Dokonce už zapomněl, co dělal před tím, než vinici měl a jediné co ho zajímá je, jak dosáhnout svého snu vinici ještě rozšířit. I když už mu na tu stávající sotva stačí čas.


Jak už to tak v pohádkách i v životě bývá, na scénu přichází žena. Ta kouzelná víla co umí ušmudlané brýle vyčistit a postupně vyměnit za růžové. Muž se rozpomíná na své skryté tužby, které ho vedly k nesmyslnému pachtění na vinici, pro než na svůj sen zapomněl. Najednou je mu jasné, že ušmudlané brýle změnily jeho život v jednu slitou šmouhu a učí se plnit svou galerii životních okamžiků jedinečnými obrazy vděčnosti a štěstí.


A co Vaše galerie? Je plná úžasných uměleckých děl, nebo připravená plátna zejí prázdnotou a hotová díla jsou poměrně monotematická? Chcete si dovolit malovat si život podle svých představ, abyste měli sbírku, která Vás bude plnit radostí a štěštím?


Knížka Radvana Bahbouha je pohádkovým návodem, jak toho dosáhnout. Nemusíte se ale bát, že jsou v ní kouzla, která v realitě prostě nefungují. V knížce najdete i praktická cvičení a návody, jak začít s tvorbou mistrovských obrazů, které budou jenom Vaše. Plátna, stětce i barvy už máte dávno připravené. Zkuste je oprášit a odvažte se zase tvořit. A kdybyste nevěděli jak, učte se z pohádek. Dělali jsme to tak přeci už jako děti.


Přeji vám radostné čtení a mnoho zajímavých objevů


#pozitivnímyšlení #vděčnost #štěstí #radost #knihy

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

kristina.rumlova(@)coach4joy.com | +420 776 320 189 | Praha | Skype

© coach4joy 2017