Archive

Tags

Recent Posts

Jak si umět počkat (nejen) na Vánoce

A je tu Advent. Období velkého očekávání, napjatého těšení se, slavnostních příprav, vůně cukroví, velkých úklidů, přemýšlení, jak druhé co nejvíce potěšit, období plné světla navzdory tmě, období tajemné, a přesto radostné.Jak jste prožívali Advent jako děti a jak jej vnímáte dnes? Umíte se stále těšit a radovat z maličkostí jako děti? Věřím, že mnozí z Vás ano. Ale je to čím dál tím těžší, nezdá se Vám? S věkem totiž přichází zodpovědnost, a tak musíme řešit i mnoho praktických věcí a starostí, které mnohdy kouzlo z těšení tak nějak přebijí. A právě v tu chvíli, kdy je toho na nás moc, jsou symboly, rituály a oslavy něco, co nám může pomoci soustředit se na to pozitivní.


A co Vy, co ve svém životě s napětím očekáváte? Máte se na co těšit? Co by pro Vás bylo důvodem k slavnostnímu chystání se? Víte? Ale jak se těšit, když není jisté, jestli se to pro Vás skutečně stane a kdy už konečně? Věděli jste, že úspěšní lidé si své cíle a přání píší? Zaměření naší pozornosti je totiž velkou hybnou silou k plnění našich přání. Právě proto je také zbytečné trávit čas obavami, že se snad nedočkáme a že to stále v našem životě chybí. Není tedy lepší raději se těšit, soustředit se na svůj cíl a užívat si cestu za jeho dosažením?


A abychom někdy velmi náročné čekání zvládli, zde je pár otázek, které Vám mohou pomoci. Doporučuji Vám odpovědět si na ně písemně. Věnujte svým cílům a přáním vědomou pozornost. Jedině tak můžete zjistit, jakou cestou se k nim vydat.


Co ve svém životě netrpělivě očekávám?

Jak to vypadá, když už jsem se dočkal/a? Co všechno je v mém životě jinak?

Co mohu udělat pro to, aby se mé očekávání naplnilo?

Jak mohu období čekání využít?

Jak se mohu připravovat na splnění mého přání?

Co mi pomáhá těšit se, koukat dopředu s optimismem a nadějí?

Co všechno jsem už pro své přání v životě udělal/a? Co se mi již v životě splnilo?


Máte vlastní tipy, jak bojovat s netrpělivostí a očekávat pro sebe to nejlepší s pocitem těšení se? Napište je do komentářů, nebo sdělte svým blízkým a přátelům. Nikdy nevíte, pro koho budou Vaše slova důležitá.


Přeji Vám mnoho krásných cílů a spoustu radosti při jejich plnění.


#netrpělivost #prácescíly #Vánoce #svátky #oslavy

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

kristina.rumlova(@)coach4joy.com | +420 776 320 189 | Praha | Skype

© coach4joy 2017