Archive

Tags

Recent Posts

Šest kroků pro životní spokojenost i bez radikálních změn

Konečně jsem se dočkala. Vybaluju kufr v cizí zemi. Maličkatý pokojík ještě s menší kuchyní mě trochu děsí. V tomto pokoji mě čeká rok života! Jaké to asi bude? Přemáhám zděšení nad mým na rok limitovaným životním prostorem. Jasně, že to tu bude skvělý, vždyť jsem se tak moc těšila! Skvělý? Ve skutečnosti byl můj roční Erasmus úžasný, perfektní, nenahraditelný, dech beroucí, dokonalý, prostě super.A vlastně to tvrdí snad každý, kdo kdy v cizině byl “na zkušenou”, i přes podmínky, které by doma zrovna neocenil. Čím to je a co udělat pro to, abyste za tímto pocitem nemuseli vycestovat?

Nedávno jsem si povídala s kamarádkou, co se vrátila ze zahraničí. Byla plná nadšení, nových poznání a uvědomění. Připomněla mi to, co tak bytostně znám. Probíraly jsme dál naše zkušenosti a najednou padla zásadní věta. “Víš, to je tak, člověk potkává spoustu skvělých lidí… tam jsou totiž jen lidi, kteří tam chtějí být”. A najednou mi to došlo…Na Erasmu jsem žila obklopena 200 sousedy z celého světa. Ale spojovalo nás jedno – ohromné nadšení pro to, že jsme tu. Byla to naše volba. A tak rozměr pokoje ani vlezlé finské počasí nemohli mít vliv na to, jak moc jsem si společný čas užívali.

Společným znakem všech dobrovolných přistěhovalců je chuť zkoumat, učit se a zkoušet nové věci. A tak jste opět dítětem, co obdivuje každou drobnost, vnímá každý detail. A ze svých poznatků má radost, chce je sdílet.

Je tedy pro šťávu v životě třeba sbalit kufry a vyrazit alespoň na rok do ciziny? Vůbec ne! Zaměřte se jen na to, abyste byli tam, kde chcete být. Ať už místem, či vaší životní situací. A nezapomínejte dál objevovat, zkoumat, zkoušet nové věci a hrát si.

A jak se dostat na to správné místo? Můžete začít díky těmto otázkám:

  1. Kde chci ve svém životě být?

  2. Co mi brání být spokojený v mé aktuální situaci?

  3. V jaké oblasti potřebuji změnu?

  4. Kde nyní v této oblasti jsem?

  5. Jaký krok můžu udělat pro změnu?

  6. Za co můžu být již dnes vděčný/á?

Přeji Vám radostné objevy na cestě na to správné místo.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

kristina.rumlova(@)coach4joy.com | +420 776 320 189 | Praha | Skype

© coach4joy 2017